Jak zadbać o zdrowe nawyki cyfrowe dzieci i młodzieży?

Zdalne nauczanie trwało prawie rok. Miało to olbrzymi wpływ zarówno na dzieci, jak i na dorosłych. Uczniowie spędzali więcej czasu przed ekranami, poszukując często rozrywki i utrzymując w ten sposób relacje. W obecnych czasach już najmłodsi użytkownicy Internetu, potrafią sprawnie obsługiwać urządzenia takie jak tablet, smartfon czy laptop, buszując po różnych stronach internetowych. W związku z tym wiąże się z tym wiele zagrożeń, skierowanych właśnie do najmłodszych.

Jak nauczyć dzieci bezpiecznie korzystać z Internetu? Jak poruszać się w świecie cyfrowym, żeby uniknąć niepożądanego zachowania obcych ludzi? W jaki sposób edukować dzieci, aby już na początku swojej drogi potrafiły odróżnić prawdę od fake newsa lub informację od reklamy?

Oprócz pytań o zagrożenie nasuwają się również pytania o to, jak wykorzystywać technologię do edukacji i rozwoju uczniów? Oraz jak to wszystko ze sobą pogodzić, aby zachować umiar w korzystaniu z ekranów?

Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, z pomocą przychodzi do nas @FundacjaOrange z programami MegaMisja i #SuperKoderzy.

MegaMisja to dla klas 1-3 to 10-miesięczny kurs przygotowujący najmłodszych do tego, aby odpowiedzialnie korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów oraz unikać pułapek cyfrowego świata. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, w której uczniowie za wykonanie kolejnych zadań zdobywają nagrody dla całej szkoły – na przykład tablety, audiobooki, książki, materiały plastyczne i pomoce edukacyjne.

#SuperKoderzy dla klas 4–8 to 10-miesięczny kurs programowania i podstaw robotyki, nie tylko na informatyce, ale i na innych przedmiotach szkolnych – na lekcjach przyrody, historii, fizyki, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego czy muzyki. Najstarszym uczniom, Fundacja Orange proponuje samodzielne tworzenie stron internetowych oraz własnej gry. 

JAK ZGŁOSIĆ SZKOŁĘ DO PROGRAMU?

Wystarczy wypełnić formularz i dołączyć do wybranego programu!!!

Link do formularza: https://fundacja.orange.pl/nabor-szkol

TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DO PROGRAMÓW:

https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/megamisja-faq-2021

https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/superkoderzy-faq-2021

Programy MegaMisja i #SuperKoderzy to dla szkół:

  • Nowoczesne i atrakcyjne zajęcia dla dzieci oparte na zabawie, refleksji i współpracy
  • rozwój kompetencji nauczycieli
  • sprzęt multimedialny dla placówek.

Wszystkie inicjatywy wspomnianych programów wpisują się w podstawę programową, a szkoła nie ponosi żadnych kosztów udziału w nich. Nauczyciele nie muszą być informatykami ani specjalistami do spraw technologii, bo kompleksowo zostaną przygotowani do prowadzenia zajęć z dziećmi.

Placówki, które znajdą się w programie, rozpoczną przygodę już od września 2021 r.

Zgłoś szkołę i zadbaj o ważne kompetencje Twoich uczniów! Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 10 maja! Nie czekaj! DZIAŁAJMY dla dobra nas wszystkich! Mądre korzystanie z Internetu, to ważny aspekt edukacji XXI wieku. 

POLECAM! – EDUmaMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kontakt@joannahofman.pl