Polska w MINECRAFT Hour of Code

Projekt realizowany podczas tygodnia kodowania, w ramach współpracy dwóch niezależnych szkół:  Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie oraz Szkoły Podstawowej nr 93 w Poznaniu. Realizacja 9-15 grudnia 2019 roku.

Uczniowie zbudowali wybrane budowle kilku miast Polski. Obiekty te odzwierciedlają realne budowle w magicznym świecie tej popularnej gry.

XXI wiek wymusza na nas umiejętne wykorzystywanie technologii cyfrowych, jednak nie tylko po to, aby inteligentnie przetwarzać informacje, ale przede wszystkim po to, aby tworzyć nowe, generując wyjątkowe pomysły.

„Minecraft” to jeden z największych fenomenów kulturowych i prawdopodobnie najpopularniejsza gra online na świecie. Jej użytkownicy budują z wirtualnych klocków wielkie wirtualne światy, czasami indywidualnie, a czasami tak, jak my – na wspólnym serwerze. Często dzielą się swoimi osiągnięciami w sieci. Użytkownik może zbudować w przestrzeni gry niemal wszystko, a ograniczeniem są jedynie indywidualne umiejętności i wyobraźnia.

Innowacja zaczyna się od działania. Każde najmniejsze działanie sprawia, że jesteśmy coraz bardziej kreatywni. A to już mały krok do tego, aby być innowatorem nowego świata.

Otwórz swój umysł i obudź w sobie radość dziecka, a świat otworzy się przed tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kontakt@joannahofman.pl